Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši vítěznou jízdu nezastavil ani v přáteláku Výběr Pardubického kraje

28. 1. 2010

Výběr Pce kraje U15 – HC Chrudim   2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

 

 

        Přátelské utkání proti Výběru Pardubického kraje do 15-ti let jsme sehráli ve velké hale ČEZ arény v Pardubicích a před zraky řady významných lidí, jakými jsou bývalí hráči Pardubic Vladimír Martinec, p. Hemský a p. Landsman, současný hokejista chrudimského áčka Marek Zadina, Procházka starší (trenér extraligového mladšího dorostu Pardubic) či Ladislav Jindřich (šéftrenér mládeže Eatonu Pardubice). Za výběr pravidelně nastupují „naši“ Ondra Bohuněk, Ondra Polák a Míša Haltuch, ale v jejich dresu si proti nám zahrálo i několik hokejistů, kteří v našem klubu kdysi působili nebo působí – brankář Ondra Hlavinka, obránce Miloš Kalous nebo útočníci Vosyka či Martin Osmík.

     Samotné utkání jsme zahájili velikým náporem, první formace ještě své příležitosti nevyužila, ale v čase 1.51 už uzdravený a na hokej natěšený Dárius Brožek otevřel skóre. Poté se ale hra vyrovnala a brankář Chalupa musel likvidovat tři pokusy Výběru z dálky. V 6. minutě podnikl pěkný průnik Bečev, po objetí branky se mu ale nepodařilo zasunout puk k tyči. Stav se nezměnil ani za další čtyři minuty, kdy jela dvojice Bečev – Sliacký na jediného beka, druhému jmenovanému však před odkrytou klecí volej nesedl. Ve 14. minutě se dostával do nadějné dorážky Mrázek, opět bez užitku. V 17. minutě měli domácí první přesilovou hru zápasu a táhlá střela hráče s číslem 23 nadělala Chalupovi velké starosti. Hned za minutu pak zlikvidoval domácí gólman Stiburek pohledný průnik Brožka, zakončený pokusem o blafák.

     Druhou třetinu jsme začali v početní výhodě a dvěma jedovkám Hudce chyběla pouze trošku lepší muška. Ve 24. minutě už jsme se ale radovali, Kněžourův pokus ještě stačil Stiburek vyrazit, pro Patrika Poulíčka ale byla dorážka snadnou prací. Pak měl velkou příležitost Havel, nevyužili jsme půlminutovou přesilovku pět na tři a střela Sliackého rozezvučela jen tyč. A ve 33. minutě přišel za neproměňování šancí trest. Naše obrana zapomněla na kapitána Výběru Pardubického kraje Radka Chvojku a ten z nájezdu nedal Chalupovi šanci (1:2). Po tomto gólu došlo na obou stranách k výměně brankářů, v domácí svatyni nastoupil Hlavinka, u nás Chalupu nahradil Svoboda. Navíc nás inkasovaný gól zdravě naštval a ještě v téže minutě jsme v rozmezí 20 vteřin nasázeli Výběru Poulíčkem a Brožkem dva fíky. Do konce třetiny se pak již stav nezměnil, Hlavinka se vyznamenal zejména při šancích Mrázka a Brychty.

     V poslední dvacetiminutovce jsme dál bezpečně drželi opratě hry ve své moci, branky ale nepřibývaly. Třeba ve 43. minutě podnikl v oslabení odvážný brejk Koreček, ale první gólman Výběru Stiburek, který opět nahradil mezi třemi tyčemi Hlavinku, vše uhasil. Se skóre jsme nezahýbali ani při několika dalších příležitostech, na druhé straně v 53. minutě nastřelil Bohuněk tyč. O minutu později předvedl Výběr krásnou akci, po níž Chvojka snížil na 2:4. Dvougólový rozdíl ale trval jen 45 vteřin, než se rozjel k nádhernému průniku Láďa Pospíšil. Tři minuty před koncem pak na konečných 2:6 upravil a svým hattrickem naši zaslouženou výhru podtrhl Brožek.

Přátelský zápas určitě splnil pro obě mužstva svůj účel. Výběr byl pro nás důstojným soupeřem, utkání jsme rozhodně nemohli odehrát na půl plynu. Horší je, že za 24 hodin hostíme v dohrávce Choceň. Toto střetnutí prokáže, jak na tom s připraveností a s fyzičkou jsme. Ztratit ale naši neporazitelnost by byla rozhodně škoda.

 

Fakta: Branky: Chvojka 2 - Brožek 3, Poulíček 2, Pospíšil

            Vyloučení: 5:5

            Bez využití

            Diváků: 100

 

Sestavy: Výběr Pardubického kraje: Stiburek (33. - 40. Hlavinka) - Kalous, Divecký, Kracík, Tichý, Procházka, Brázda, Voříšek, Kabelka - Polák, Haltuch, Bohuněk, Vomočil, Vosyka, Osmík, Panna, Chvojka, Voženílek

                 Naše sestava: Chalupa (33. Svoboda) – Hudec, Kleprlík, Mládek, Brychta, Pecina, Švadlenka, Novák – Havel, Poulíček, Kněžour – Pospíšil, Brožek, Koreček – Bečev, Mrázek, Sliacký